Nıkon D810 Body DSLR

12.499,00 ₺
Vergi dahil
  • 36.3MP FX-Format CMOS Sensör 
  • OLPF Yok
  • EXPEED 4 görüntü işlemci 
  • 3.2 "1.229 k-Dot LCD Monitör 
  • 60/30/24 fps'de Full HD 1080p Video
Adet:

Review:

Nikon D810 DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi 

Nikon D810 ve EXPEED 4 Görüntü İşlemcisi

Nikon, fx formatta yer alan D810 ile üst teknolojisini bir adım daha öne taşıyarak D810 'da kullandığı Expeed4 görüntü işlemcisini eklemiş. Megapiksel yükünü, fotoğraf yazma performansını düşürmemek amacıyla da Expeed 4 görüntü işlemcisi kullanmayı uygun bulmuş. Nikon EXPEED 3 işlemciden sonra EXPEED 4 görüntü işlemcisi ile %40 daha yüksek performans sunarken bunun örneklerini mükemmel sergiliyor. ISO başarımı konusunda gürültü azaltma, video çekimindeki 60p çekim ayrıca artan 1200 çekimlik tek batarya performansına ve 40dk video çekebilmeye imkan tanıyor.  Yüksek isoda kumlanma sorununu büyük ölçüde çözen Nikon, D810 'u D800 'le kıyaslandığımızda çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. D810, ISO 12800 'de bile çok başarılı sonuçlar elde ediyor. Hatta EOS Mark III ile karşılaştırıldığında biraz daha iyi sonuçlar elde ettiğini söylemek mümkün. ISO 12800 'de bilgisayar ekranına çok dikkatlice bakıldığında görüntülerde çok az parazit rastlayabilirsiniz.

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı

Nikon, ürettiği kameralarında ilk defa karşımıza başlangıç 64 iso değeri ile çıkıyor. Bu yeni gelişme D810 'da 64 iso dan başlayarak 12.800 iso değerine kadar standart olarak sunulmuş. Bu çok daha keskin ve detaylı fotoğraf elde etme anlamına gelmekte. Nikon D810, ISO konusunda full framesenörün gücünü ortaya çıkarıyor. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. Expeed4 görüntü işlemcisi ile birlikte Nikon D810 genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 32-51200 gibi ISO değerlerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor. Yüksek ISO 'lardaki kumlanma giderme özelliği ile daha net fotoğraflar almayı garantilerken bu performansı hem fotoğraf hem videoda da göstermesi ne kadar kaliteli bir iş yaptığının en büyük göstergesi. Uygun ortam ışığı olmasa dahi yüksek algılayıcı çözünürlüğü çok net ve kaliteli görüntü sağlıyor.

Nikon D810 'un 3.2" 1.229 K-Nokta LCD Ekranı

Yüksek çözünürlüklü (1.229 K-Nokta) LCD ekran sayesinde çektiğiniz fotoğrafları doğru renk değerlerinde ve pozlamada görmeniz sağlanmış. Parlaklık kontrolü sayesinde de gün ışığında daha etkili performans sergiliyor.  1.2229.000 k-nokta çözünürlüğü ise fotoğrafta canlı ön izlemedeyken ve ya video çekerken büyük avantaj sağlıyor. Live View 'de netleme yapabilme, af noktası seçebilmek de mümkün. Ayrıca Nikon D810 profesyonel kullancıların karşısına penta ayna dizaynında bir vizör ile çıkıyor, %100 görüntü alanı sunan geniş optik vizör sayesinde çekimlerinizi daha kolay yaparken LCD ekrandan bakamadığınız aydınlık ortamlarda mini bir karanlık oda etkisi sağlıyor.

 

15 'i Cross Type, 51 Nokta AF Sistemi ile Kararlı ve Hızlı Netleme

Nikon D810 'un diğerlerine göre bir büyük farkı da bu noktada ortaya çıkıyor. 15 'i çapraz tip, 51 AF noktası ile hareketli sahnelerin çekiminde kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Netleme konusunda  51 Af noktasına sahip gelişmiş bir yapıya sahip Nikon D810 bu AF noktalarını 5 farklı gruba ayırıp, kullanabilmeyi sağlıyor. Beş farklı AF alanını sürekli olarak izleyen grup alan AF modu sayesinde yükseğe yakın kontrastlı ya da dikkat dağıtıcı arka planların önündeki nispeten küçük konular çekilirken daha iyi çekim ve arka plan yalıtımı olanağı sunulmakta. Çerçevenin geniş bir bölümünü kapsayan yeni üstün Multi-CAM 3500FX otofokus modülünü kullanmış. Düşük ışık koşullarında da netleme konusunda sıkıntı yaşatmayan otofokus sistemi, uzun pozlamalarınızda, konser ve kongre çekimlerinizde de sizin en büyük yardımcınız olacak. Özellikle spor, kuş, makro fotoğrafçılıkta ön plana çıkan AF sistemi portre ve benzeri çekimlerinizde de istediğiniz bölge üzerinde AF imkanı sağlıyor. 3D takip modu sayesinde çektiğiniz nesne harekete geçse dahi Nikon D810 netliği sorunsuzca korumakta. Bu özelliği sayesinde video çekimleri yapan kullanıcılar büyük rahatlığa kavuşuyor. Fotoğraflarınızda fokusa bağlı netsizliğin önüne geçmek isteyen Nikon; D810 ile AF sistemini ciddi anlamda üst sınıfa taşımış durumda.

Nikon D810 ile Saniyede 5 ve 7fps

Nikon D810, 36.3megapiksel sensörü ve EXPEED4 işlemcisi sayesinde saniyede 7 fps çekim hızına ulaşarak, kullanıcılarını büyük ölçüde hız konusunda tatmin ediyor. FX modunda saniyede 5 tam kare fotoğraf kaydedebilen D810, AA piller ve MB-D12 Battery Grip ile birlikte bu değerleri DX modunda saniyede 7 kare fotoğrafa çıkartıyor. Anlarınızı yakalamak artık çok daha kolay.

Nikon D810 ile Interval Timer / Time-Lapse Çekim

Time-Lapse çekimler için kumandaya gerek kalmadan, 9999 adet fotoğrafa kadar çekim yapabilir, bunları video şekline getirebilirsiniz. Nikon D810 bu konuda rakip tanımıyor. Doğru pozlama ve otomatik değerleri de çekim anında sunması da önemli bir özellik olarak D810 'a eklenmiş.

Nikon D810 ve Dahili HDR Modu

Nikon D810, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. D810 tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik. Bunun yanında vurgu ve gölgelerdeki detayları ön plan çıkarmadaki üstün yeteneği sayesinde fotoğraflarınızdaki farkı hissetmeniz zor olmayacak.

Nikon D810 'un Active D-Lighting Özelliği

Nikon 'un Active D-Lighting özelliği, fotoğrafta gölgeli ve vurgulu alanların işlenmesi oldukça etkili çalışan bir sistem olarak Nikon D810 'da kullanılmış. D-Lighting fonksiyonu, arkadan aydınlanan nesneleri çektiğiniz zaman görüntünün her yerinin doğru pozlanmasını sağlayan, sizlere doğal ambiyansa sahip görüntüler yakalayabilme olanağı sağlıyor. Böylelikle ışık tersten gelse de fotoğraflarınız etkileyiciliğinden ödün vermiyor. Nikon; Auto, Extra high, High, Normal, Low and Off  sekmeleri bulunan bu sistem ile daha kaliteli fotoğraflar almanızı mümkün kılmış.

Nikon D810 ile Full HD Video Çekimi

Nikon D810 kadar güçlü bir fotoğraf makinesinde film kaydı yapmak, size çok şey katan ve sizi özgür kılan bir deneyim. En zor beğenen görüntü yönetmenlerini bile tatmin edecek güçlü ve esnek bir cihaz olan D810, 50p/60p kare hızlarında kumlanma, hare ve yanlış rengi olabildiğince azaltarak Full HD (1080p) filmler kaydedebiliyor. Fotoğraf makinesi, FX ve DX sensör kırpma biçimlerinin yanı sıra temiz bir HDMI çıkışına sahip. Ayrıca tam çözünürlükte video görüntülerini aynı anda hem fotoğraf makinesine hem de harici kayıt cihazına kaydedebiliyor. M modunda ISO duyarlılığını ISO 64 'ten ISO 51200 'e eşdeğer bir düzeye çıkarabilirsiniz ve otomatik ISO işlevi, kullanmak istediğiniz maksimum ISO ayarlarını yapılandırmanıza olanak tanıyor. Nikon 'un 3B kumlanma azaltma özelliği, yüksek duyarlılık düzeyinde çekim yapılırken rastgele kumlanmayı, dağılmayı ve ışık titremesini azaltır. Zebra modu, fotoğraf makinesinin ekranında tam olarak nerelerde parlak noktaların oluştuğunu gösterir. Üstün ses kontrolü ses kaydını geliştirirken genel olarak daha fazla esneklik sunar: Bir stereo mikrofon girişi ve ses çıkışı, hem çekimden önce hem de çekim sırasında ses düzeylerinde ayrı ayrı ince ayar yapmanıza olanak sağlıyor. Dahili mikrofonla kayıt yaparken ses aralığını (geniş/ses) seçebilir ve rüzgar sesini azaltabiliryorsunuz.

Çift kart yuvası
Her iki kart da birincil depolama veya yedekleme depolaması için ya da NEF (RAW) ve JPEG resimlerine yönelik ayrı depolama için kullanılabilir; resimler kartlar arasında kopyalanabilir.
Dosya sistemi
DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
Vizör
Göz düzeyinde beşli prizma tek lens yansıtma vizör
Çerçeve alanı
FX (36 x 24): Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey; 1,2X (30 x 20): Yaklaşık %97 yatay ve %97 dikey. DX (24 x 16): Yaklaşık %97 yatay ve %97 dikey; 5:4 (30 x 24): Yaklaşık %97 yatay ve %100 dikey
Büyütme
Yaklaşık 0,7x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-1)
Bakış noktası
17 mm (–1.0 m–1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Diyoptri ayarı
-3 – +1 m-1
Netleme ekranı
AF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BriteView Clear Matte Mark VIII ekran
Alan derinliği önizleme
Evet. Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (P ve S modu) tarafından seçilen bir değerde durdurulur.
Objektif diyaframı
Anlık dönüş, elektronik kontrol
Uyumlu objektifler
G, E ve D tipi objektifler (PC objektifler için bazı kısıtlamalar geçerlidir) ve DX objektifler (DX 24 x 16 1,5X görüntü alanı kullanan), AI-P NIKKOR objektifler ve CPU'su olmayan AI objektiflerin (yalnızca A ve M pozlama modları) de dahil olduğu AF NIKKOR objektiflerle uyumludur. IX NIKKOR objektifler, F3AF,'ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz. Elektronik telemetre, en fazla f/5,6 veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, en fazla f/8 veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektifi olan 11 netleme noktasını destekler.)
Deklanşör tipi
Elektronik olarak kontrol edilen, dikey hareketli odak düzlemli mekanik deklanşör; aynanın kalkık olduğu deklanşör modunda kullanılabilen elektronik ön perde deklanşörü
Enstantene hızı
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla 1/8000 ila 30 s, uzun pozlama, süre, X250
Flaş senkronizasyon hızı
X=1/250 s; 1/320 s veya daha düşük hızlarda deklanşörle senkronize olur(flaş aralığı 1/250-1/320 s arası hızlarda düşer)
Deklanşör modu
S (tek kare), CL (sürekli yavaş hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (sessiz deklanşör), Otomatik zamanlama, MUP (ayna kaldırma), QC (sessiz sürekli deklanşör)
Kare ilerleme hızı
Yaklaşık 5 fps, EN-EL15 pillerle Görüntü alanı: FX/5 : 4 CL: 1–5 fps CH: 5 fps QC: 3 fps Görüntü alanı: DX/1,2X CL: 1–6 fps CH: 6 fps QC: 3 fps. Diğer güç kaynakları Görüntü alanı: FX/5 : 4 CL: 1–5 fps CH: 5 fps QC: 3 fps Görüntü alanı: DX CL: 1–6 fps CH: 7 fps QC: 3 fps Görüntü Alanı: 1,2X CL: 1–6 fps CH: 6 fps QC: 3 fps
Otomatik zamanlama
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1–9 pozlama
Pozlama ölçümü
Yaklaşık 91K (91.000) piksel
Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F)
Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı ölçüm: 0–20 EV Noktasal ölçüm: 2–20 EV
Pozometre bağlantısı
CPU, AI
Mod
Değişken program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M)
Pozlama telafisi
1/3, 1/2 veya 1EV'lik adımlarla –5 – +5 EV
Pozlama basamaklama
1/3, 1/2, 2/3 veya 1EV'lik adımlarla 2 – 9 kare; 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2–5 kare
Pozlama kilidi
AE-L/AF-L düğmesi ile algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi ISO duyarlılığı (Önerilen Pozlama İndeksi) ISO 64
ISO duyarlılığı
1/3, 1/2 veya 1EV'lik adımlarla ISO 64–12800. ISO 64'ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 veya 1 EV (ISO 32 dengi) ya da yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 veya 2 EV (ISO 51200 dengi) ISO 12800 veya üzeri olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur
Etkin D-Lighting
Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük veya Kapalı seçeneklerinden biri seçilebilir
ADL basamaklama
Tek kare için seçilen değer kullanılarak 2 kare veya tüm kareler için ön ayarlı değerler kullanılarak 3–5 kare
Otomatik netleme
TTL kademe belirlemeli Nikon Advanced Multi-CAM 3500FX otomatik netleme sensör modülü, ince ayar ve 51 netleme noktası (15 çapraz tip sensör dahil; 11 sensör tarafından f/8 desteklenir) ve AF yardımcı aydınlatması (aralık yaklaşık 0,5–3 m/1 ft 8 inç–9 ft 10 inç)
Algılama aralığı
–2 – +19 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F)
Objektif sürekli servosu
Single-sürekli servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C); tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir, Manuel netleme (M): Elektronik telemetre kullanılabilir
Netleme noktaları
51 veya 11 netleme noktasından seçilebilir
AF alan modu
Tek nokta AF, 9, 21 veya 51 noktalı dinamik alan AF, 3D-izleme, grup alan AF, otomatik alan AF
Netleme kilidi
Netleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya AE-L/AF-L düğmesine basılarak kilitlenebilir
Dahili Flaş
Düğmeye basarak manuel açılan flaş ve manuel flaşla (m/ft, ISO 100, 20 °C/68 °F) Kılavuz Numarası 12/39, 12/39
Flaş kontrolü
TTL: Yaklaşık 91K (91.000) piksellik RGB sensörü kullanan i-TTL flaş kontrolü dahili flaşta kullanılabilir; matris, merkez ağırlıklı ve parlaklık ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital Tek Lensli Refleks için standart i-TTL flaş kullanılır.
Flaş modları
Ön perde senkronu, yavaş senkron, arka perde senkronu, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron özellikli kırmızı göz azaltma, yavaş arka perde senkronu kapalı; otomatik FP yüksek hızlı flaş senkronizasyon seçenekleri desteklenir
Flaş telafisi
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla -3 – +1 EV
Flaş basamaklama
Flaş basamaklama1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV'lik adımlarla 2 – 9 kare; 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2–5 kare
Flaş hazır göstergesi
Dahili flaş veya opsiyonel flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner
Aksesuar yuvası
Senkron ile veri bağlantılarına ve güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS)
Nikon CLS desteklenir, ayar düğmesi modu vardır
Senkron Terminali
Diş kilitleme mekanizmalı ISO 519 senkron terminali
Beyaz dengesi
Otomatik (2 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (6'ya kadar değer saklanabilir, canlı görüntüleme sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü kullanılabilir), renk sıcaklığını (2500 K–10000 K) seçme işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir.
Beyaz dengesi basamaklama
1, 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2 – 9 pozlama
Canlı görüntü - Modlar
Canlı görüntü fotoğrafçılığı (durağan görüntüler), Film canlı görüntü (filmler)
Canlı görüntü: Objektif sürekli servosu
Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F); Manuel netleme (M)
Canlı görüntü - AF-alan modu
Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izleme AF
Canlı görüntü: Otomatik netleme
Kare içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)
Film: Ölçüm
Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozlama ölçümü
Film: Ölçüm yöntemi
Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı
Film: Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı
1920 x 1080; 30p (aşamalı), 50 p, 30 p, 25p, 24p; 1280 x 720, 60p, 50 p; 60 p, 50 p, 30p, 25 p, ve 24 p için gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23,976 fps'dir; seçenekler hem yüksek hem de normal resim kalitesini destekler
Film: Dosya biçimi
MOV
Film: Video sıkıştırma
H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film: Ses kayıt biçimi
Lineer PCM
Film: Ses kayıt cihazı
Yerleşik veya harici stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Film - ISO duyarlılığı
P, S ve A pozlama modları: Seçilebilen bir üst sınıra kadar otomatik Iso duyarlılığı kontrolü (ISO 64-Hi 2), Pozlama modu M: Seçilebilen bir üst sınıra kadar otomatik Iso duyarlılığı kontrolü (ISO 64-Hi 2); manuel seçimin (1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla ISO 64 ila 12800) yanı sıra yaklaşık 0.3, 0.5, 0.7, 1 veya 2 EV'ye (ISO 51200'e eşdeğer) karşılık gelen diğer seçenekler
Ekran
Boyut: Diyagonal olarak 8 cm (3,2 inç)İ 170° resim açısına, yaklaşık %100 çerçeve alanına ve parlaklık ayarına sahip TFT ekran; Çözünürlük: Yaklaşık 1229k noktalı (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1.228.800 nokta)
İzleme
Tam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 72 görüntü) halinde izleme, izleme zoom işlevi, film izleme ve/veya fotoğraf slayt gösterileri, histogram ekran, parlak noktalar, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı ve otomatik resim döndürme
USB
SuperSpeed USB (USB 3.0 Micro-B konektörü); yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanılması önerilir
HDMI çıkışı
C tipi HDMI konektör
Ses girişi
Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı
Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Aksesuar bağlantısı noktaları
Opsiyonel uzaktan kumandayı, opsiyonel WR-R10'u (WR-A10 adaptör gerekir) veya WR-1 Kablosuz Uzaktan Kumandayı, GP-1/GP-1A GPS ünitesini veya NMEA0183 sürüm 2.01 ya da 3.01 (opsiyonel MC-35 GPS adaptör kablosu ve D-sub 9 pinli konektör gerekir) ile uyumlu bir GPS cihazını bağlamak için kullanılabilir

 

VBA410AE

No customer reviews for the moment.

Menü
Kapat
Geri
Hesap
Kapat