Nikon D500 Body DSLR

9.849,00 ₺
Vergi dahil
  • 20.9mp DX CMOS Sensör
  • Expeed 5 İşlemci
  • 3.2" 2.53m-Dot Dokunmatik Hareketli LCD Ekran
  • 4K UHD 30fps Video Kaydı
  • Multi-CAM 20K 153 Noktalı AF Sistemi
Adet:

Review:


ANI KAÇIRMAYIN: GÜÇLÜ ÖLÇÜM VE GÖRÜNTÜ SENSÖRLERI

İster koşmakta olan bir çitayı ister X Oyunlarında kader anını yakalıyor olun, D500 ile istediğiniz fotoğrafı elde edersiniz. Üstelik bu, sıradan bir fotoğraftan fazlasıdır. 20,9 MP DX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180K piksel RGB ölçüm sensörü, zengin ton geçişlerine sahip, son derece hassas bir konu tanıma ve görüntü detayı sağlar. D500; 8,0 cm (3,2 inç), 2359 k-noktalı, yüksek ya da alçak açılardan çekim yapma esnekliği sağlayan son derece hassas, dik açılı bir LCD dokunmatik ekrana da sahiptir. Görüntüler arasında kolayca dolaşıp önemli olanlarını seçebilir ve fotoğraflara kredi, konum, ağ, IPTC ve telif hakkı bilgileri girebilirsiniz. Canlı Görüntü modunda çekim yaparken dokunmatik özelliğini kullanarak netleme noktasını ayarlayabilir, deklanşöre basabilir ve çerçeve içinde seçilen alana göre önceden ayarlanmış Noktasal Beyaz Dengesi verilerini alabilirsiniz. Daha fazla kontrol isteyenler için Picture Control 2.0, hem durağan görüntüler hem de video çekimi için parametre tanımlamayı kolaylaştırır. Maksimum dinamik aralık için Düz ön ayarını kullanarak üretim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın ve Netlik özelliğiyle ayrıntılar üzerinde ince ayar yapın.

KARANLIKTAN KORKMAYIN: BAŞKALARININ GÖRMEKTE BILE ZORLANDIĞI FOTOĞRAFLARI YAKALAYIN

Zorlu aydınlatma koşulları D500'ün gözünü korkutamaz. Olağanüstü genişlikteki ISO aralığı sayesinde bu fotoğraf makinesi, karanlık koşullarda çekim için yepyeni fırsatların kapısını aralar ve parlak noktalarla son derece iyi başa çıkar. Nikon'un yeni EXPEED 5 işleme motoru, 100 ile 51.200 arasını kapsayan standart ISO aralığının tamamında resim kalitesinin hiç olmadığı kadar yüksek olmasını sağlar. İnce kumlanma ciddi oranda azaltılmıştır ve yüksek ISO değerlerinde çekilen ve kesilen görüntüler bile kalitesini korur. ISO aralığını Lo 1 ayarında ISO 50 eşdeğeri kadar alçak düşük bir değere, Hi 5 ayarında ise tam ISO 1.640.000 eşdeğerine kadar yüksek bir değere genişletebilirsiniz. Hi 5 ayarı, fotoğraf makinesinin neredeyse karanlık bir ortamda (merkezi noktada -4 EV) çalışan AF sistemiyle birlikte kullanıldığında daha önce belki de hiç denemediğiniz ortamlarda çekim yapmanıza imkan sağlar. Renkli görüntüleri flaş kullanmadan yakalamanıza imkan tanıyan, bu şaşırtıcı yükseklikteki ISO değerleri, gözetim veya güvenlik uygulamaları gibi uzmanlık isteyen kullanımlar için de uygundur.

SINEMA KALITESINDE 4K/UHD PERFORMANSI

Fotoğraf makinesinde yüksek tanımlı 4K/UHD filmler kaydedebilen ilk Nikon DX biçimli D-SLR olan D500, film çekiminde yepyeni bir esneklik düzeyi sağlıyor. En yüksek resim kalitesini elde etmenizi sağlayan noktası noktasına yerel piksel kesme olanağıyla 30p/25p/24p hızında 29 dakika 59 saniyeye kadar 4K/UHD filmler (3840x2160 piksel) kaydedilebilir. Yerel Tam HD piksel kesme de dahil olmak üzere birden çok sensör kesme biçiminde 50p/60p'ye varan kare hızlarında Tam HD (1080p) videolar kaydedilebilir. Nikon'un elektronik Titreşim Azaltma teknolojisi, elle Tam HD film çekimi sırasında makine sarsıntısının etkilerini azaltır. M modunda çekim yapılırken tüm video çözünürlükleri ve kesme modlarında duyarlılık, ISO 100 ile Hi 5'e aralığında herhangi bir değere ayarlanabilir. Otomatik ISO, ISO 200'den Hi 5'e kadar çıkmanıza ve çalışırken kullanmak istediğiniz en yüksek ISO değerlerini ayarlamanıza imkan tanır. Fotoğraf makinesi temiz HDMI çıkışı sağlar: Hafıza kartına 4K/UHD filmler bile kaydedilebilir veya 8 bit'lik bir 4:2:2 YCbCr ile sıkıştırılmamış HDMI çıkışı alınabilir. Uzaktan çekim sırasında tüm film çözünürlükleri için HDMI çıkışı kullanılabilir. Diğer özellikler arasında dahili aralıklı zamanlama ve 4K/UHD kalitesinde zaman aralıklı çekim işlevi bulunur.

NIKKOR OBJEKTIFLER: DX TELEFOTO AVANTAJI

Nikon'un efsanevi NIKKOR objektifleri, eşsiz bir netlik ve çok yönlülük sağlar. D500, DX NIKKOR objektif yelpazesinin tamamıyla uyumludur ve fotoğraf makinesindeki DX sensörünün 1,5x kesme faktörü, bir FX objektifle çekim yapıldığında telefoto etkisi sağlar. D500'ü AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR objektifle kullandığınızda tele ayarındaki görüş açısı, FX biçimli bir D-SLR makinenin 600 mm telefoto objektif takılıyken sahip olduğu görüş açısına eşdeğerdir. Tam çerçeveli kombinasyonla karşılaştırıldığında telefoto yapılandırmanızın hem ağırlığı hem de uzunluğu, yaklaşık yarı yarıya azalır ve fazla yükle seyahat etmek istemeyen biriyseniz bu size ciddi bir avantaj sağlar. Artık daha ağır olan profesyonel setlerin getirdiği sorunlarla uğraşmadan kendinizi aksiyonun merkezine yansıtabilir veya odağınızı ulaşılması zor bir kuş yuvasının kenarına çevirebilirsiniz.

GÖLGELERI AYDINLATMA

D500, Nikon'un beğenilen iTTL/Creative Lighting System ve yeni telsiz kumandalı Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma sistemiyle tamamen uyumludur. Bu da makinenizi profesyonel SB-910, kompakt SB-700 veya telsiz kumanda teknolojisini kullanan SB-5000 gibi Speedlight Flaş Birimleriyle kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir. D500, opsiyonel WR-R10 alıcı/verici ile birlikte kullanıldığında 6 gruba kadar SB-5000 birimini başka bir odadan, duvarların arkasından veya dış mekanda parlak güneş ışığı altında kontrol edebilir ve kablosuz olarak çalıştırabilir.

SNAPBRIDGE ILE FOTOĞRAF MAKINENIZI AKILLI CIHAZLARINIZA BAĞLI TUTUN

D500, SnapBridge ile uyumlu olacak ilk Nikon DSLR’dır. Bu akıllı Nikon uygulaması, Bluetooth düşük enerji (BLE) teknolojisinden yararlanarak fotoğraf makineniz ile akıllı telefonunuz ya da tabletiniz arasında sürekli ve düşük güç tüketen bir bağlantı kurar. Fotoğrafları çektiğiniz sırada fotoğraf makinenizin pilini tüketmeden akıllı cihazınızla otomatik olarak senkronize edebilirsiniz. Çekim yaptığınız sırada senkronize edilen görüntüler anında yeniden boyutlandırılır, böylece incelemesi kolay hale gelir ve sosyal ağlara hızlıca yüklenir. Ayrıca, fotoğraf makinenizin temel fonksiyonlarını akıllı cihazınızdan kontrol edebilir ve fotoğrafları kolayca coğrafi olarak etiketleyebilirsiniz. Üstelik, yeni bir yere vardığınız zaman SnapBridge, akıllı cihazınızdaki GPS bilgileri ile otomatik olarak fotoğraf makinenizi yerel ve UTC saat ve tarih bilgileriyle günceller. Kaç zaman dilimi geçmiş olursanız olun tüm fotoğraflarınız doğru tarih bilgisine sahip olur. D500’ün Yakın Alan İletişimi (NFC) özelliği sayesinde, SnapBridge’i ilk defa etkinleştirmek üzere fotoğraf makinenizi akıllı cihazınıza kolayca bağlayabilirsiniz.

Teknik Özellikler 
Tür
Tek objektif yansıtma dijital fotoğraf makinesi
Objektif yuvası
Nikon F objektif yuvası (AF bağlantısı ve AF bağlantı yerleri vardır)
Etkin görüş açısı
Nikon DX biçimi; 35 mm [135] biçiminde odak uzaklığı (FX biçimli görüş açısına sahip objektiflerin odak uzaklığının yaklaşık 1,5 katına eşdeğer)
Görüntü sensörü
DX, CMOS, 23,5 mm x 15,7 mm
Toplam piksel
21,51 milyon
Toz azaltma sistemi
Görüntü sensörü temizleme, Görüntüden Toz Giderme Özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir)
Etkin piksel sayısı
20,9 milyon
Resim boyutu (piksel)
DX (24 x 16) görüntü alanı: (L) 5568 x 3712, (M) 4176 x 2784, (S) 2784 x 1856; 1,3x (18 x 12) görüntü alanı: (L) 4272 x 2848, (M) 3200 x 2136, (S) 2128 x 1424; DX görüntü alanına sahip olan ve film kaydı sırasında çekilen fotoğraflar: (L) 5568 x 3128, (M) 4176 x 2344, (S) 2784 x 1560; 1,3x görüntü alanına sahip olan ve film kaydı sırasında çekilen fotoğraflar: (L) 4272 x 2400, (M) 3200 x 1800, (S) 2128 x 1192; Film kaydı yapılırken 3840 x 2160 çerçeve boyutunda çekilen fotoğraflar: 3840 x 2160
Depolama - Dosya biçimi
NEF (RAW): 12 veya 14 bit (kayıpsız sıkıştırılmış, sıkıştırılmış veya sıkıştırılmamış); büyük, orta ve küçük olarak mevcuttur (orta ve küçük resimler, kayıpsız sıkıştırma kullanılarak 12 bit derinliğinde kaydedilir), TIFF (RGB), JPEG: JPEG-Baseline uyumlu, iyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma ile; en iyi kalitede sıkıştırma mevcuttur, NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi
Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara, Düz, seçilen Picture Control değiştirilebilir; Özel Picture Control ayarları için depolama alanı
Depolama - Medya
XQD, SD, SDHC (UHS-II uyumlu), SDXC (UHS-II uyumlu)
Çift kart yuvası
1 XQD kart ve 1 Secure Digital (SD) kart; her iki kart da birincil depolama veya yedekleme depolaması için ya da NEF (RAW) ve JPEG resimlerin ayrı depolanması için kullanılabilir; resimler kartlar arasında kopyalanabilir.
Dosya sistemi
DCF 2.0, Exif 2.3, PictBridge
Vizör
Göz düzeyinde beşli prizma tek objektif yansıtmalı vizör
Çerçeve alanı
DX (24 x 16) görüntü alanı: Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey, 1,3x (18 x 12) görüntü alanı: Yaklaşık %98 yatay ve %98 dikey
Büyütme
Yaklaşık 1,0 x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-1)
Göz temas noktası
16 mm (-1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Diyoptri ayarı
-2 ile +1 m-1 arası
Netleme ekranı
AF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BriteView Clear Matte Mark II ekran
Yansımalı ayna
Hızlı dönüş tipi
Alan derinliği önizleme
Evet, Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı, kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (P ve S modu) tarafından seçilen bir değere düşürülerek durdurulur.
Objektif diyaframı
Anlık dönüş, elektronik kontrollü
Uyumlu objektifler
G, E ve D tipi objektifler (PC objektiflerde bazı kısıtlamalar uygulanabilir) ve DX objektifler dahil olmak üzere AF NIKKOR objektifler, AI-P NIKKOR objektifler ve CPU olmayan AI objektiflerle (yalnızca A ve M pozlama modları) uyumludur. IX NIKKOR objektifler, F3AF'ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz. Elektronik telemetre, f/5,6 değerinde veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, f/8 değerinde veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerde, 9'u seçilebilen 15 adet netleme noktasını destekler).
Deklanşör tipi
Elektronik kontrollü, dikey hareketli, odak düzlemli mekanik deklanşör; ayna kaldırma deklanşör modunda elektronik ön perde deklanşörü kullanılabilir
Enstantene hızı
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla 1/8000 ile 30 s arası, uzun pozlama, süre, X250
Flaş senkronizasyon hızı
X = 1/250 s; 1/250 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur
Deklanşör modları
S (tek kare), CL (sürekli yavaş hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (alçak sesli deklanşör), Otomatik zamanlama, MUP (ayna kaldırılarak), Qc (alçak sesli sürekli deklanşör)
Kare ilerleme hızı
10 fps; CL: 1 ile 9 fps arası, CH: 10 fps, Qc: 3 fps
Otomatik zamanlama
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1 ile 9 arasında pozlama
Pozlama ölçümü
Yaklaşık 180K (180.000) piksel RGB sensörü kullanan TTL pozlama ölçümü
Ölçüm yöntemi
Matris: 3B renkli matris ölçümü III (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü III (diğer CPU objektifleri); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir Merkez ağırlıklı: Ağırlığın %75'i, çerçevenin merkezindeki 8 mm'lik daireye verilir. Dairenin çapı 6, 10 veya 13 mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık, tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler, 8 mm'lik daire kullanır); Noktasal: Merkezi seçilen netleme noktasında (CPU olmayan objektif kullanılıyorsa merkez netleme noktasında) olan 3,5 mm'lik daireyi (çerçevenin yaklaşık %2,5'i) ölçer; Parlaklık ağırlıklı: G, E ve D tipi objektiflerde kullanılabilir
Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F)
Matris veya merkez ağırlıklı ölçüm: -3 ile +20 EV arası Noktasal ölçüm: 2 ile 20 EV arası Parlaklık ağırlıklı ölçüm: 0 ile 20 EV arası
Mod
Değişken program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M)
Pozlama telafisi
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla -5 ile +5 EV arası
Pozlama kilidi
Algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla ISO 100 ile 51.200 arası. ISO 100'ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 EV (ISO 50 eşdeğeri) ya da ISO 51.200'ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 veya 5 EV (ISO 1.640.000 eşdeğeri) olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur
Etkin D-Lighting
Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük veya Kapalı seçeneklerinden biri seçilebilir
Otomatik netleme
TTL kademe belirlemeli Multi-CAM 20K otomatik netleme sensör modülü, hassas ayar ve 55'i (35 çapraz tip sensör ve 9 f/8 sensör) seçilebilen 153 netleme noktası (99 çapraz tip sensör ve f/8'i destekleyen 15 sensör dahil)
Algılama aralığı
-4 ile +20 EV arası (ISO 100, 20°C/68°F)
Objektif sürekli servosu
Single-sürekli servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C), tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir, Manuel netleme (M): Elektronik telemetre kullanılabilir
Netleme noktaları
153 netleme noktasından 55'i veya 15'i seçilebilir
AF alan modu
Tek nokta AF, 25, 72 veya 153 noktalı dinamik alan AF, 3D-izleme, grup alan AF, otomatik alan AF
Netleme kilidi
Netleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya alt seçicinin merkezine basılarak kilitlenebilir
Flaş kontrolü
TTL: Yaklaşık 180K (180.000) pikselli RGB sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü; matris, merkez ağırlıklı ve parlaklık ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL dolgu flaşı kullanılır
Flaş modu
Ön perde senkronu, yavaş senkron, arka perde senkronu, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron özellikli kırmızı göz azaltma, yavaş arka perde senkronu, kapalı, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon seçenekleri desteklenir
Flaş telafisi
1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla -3 ile +1 EV arası
Flaş hazır göstergesi
Opsiyonel flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner
Aksesuar yuvası
Senkronizasyon ve veri bağlantı noktaları ile güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS)
i-TTL flaş kontrolü, telsiz kumandalı Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma, optik Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma, pilot aydınlatma, FV kilidi, Renk Bilgisi İletişimi, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon, çoklu alan AF için AF yardımcısı, birleşik flaş kontrolü
Senkron Terminali
Diş kilitleme mekanizmalı ISO 519 senkron terminali
Beyaz dengesi
Otomatik (3 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (6 adede kadar değer saklanabilir, canlı görüntü sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü yapılabilir), renk sıcaklığını seçme (2500K ile 10.000K arası) işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir.
Beyaz dengesi basamaklama
Pozlama, Flaş, Beyaz dengesi, ADL
Canlı görüntü - Modlar
Fotoğraf canlı görüntü, Film canlı görüntü
Canlı görüntü - Objektif sürekli servosu
Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F); Manuel netleme (M)
Canlı görüntü - AF-alan modu
Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izlemeli AF
Canlı görüntü - Otomatik
Çerçeve içindeki herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izlemeli AF seçildiğinde fotoğraf makinesi, netleme noktasını otomatik olarak seçer)
Film - Ölçüm
Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozometre
Film - Ölçüm yöntemi
Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı
Film - Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı
3840 x 2160 (4K UHD): 30p (aşamalı), 25p, 24p, 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720: 60p, 50p; 60p, 50p, 30p, 25p ve 24p için gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23,976 fps'dir; (İyi) tüm çerçeve boyutlarında yüksek kalite kullanılabilir, 3840 x 2160 dışındaki tüm boyutlarda normal kalite kullanılabilir
Film - Dosya biçimi
MOV
Film - Video sıkışırma
H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film - Ses kayıt biçimi
Doğrusal PCM
Film - Ses kayıt cihazı
Dahili stereo veya harici mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Film - ISO duyarlılığı
P, S ve A Pozlama modları: Üst sınırı seçilebilen otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 100 ile Hi 5 arası); M Pozlama modu: Üst sınırı seçilebilen otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 100 ile Hi 5 arası) kullanılabilir; ISO 51.200'ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 veya 5 EV'ye (ISO 1.640.000 eşdeğeri) eşdeğer ek seçenekler içeren manuel seçim (1/3, 1/2 veya 1 EV'lik adımlarla ISO 100 ile 51.200 arası)
Diğer seçenekler
İşaret işaretleme, zaman aralıklı filmler, elektronik titreşim azaltma
Ekran
8 cm (3,2 inç) diyagonal, yaklaşık 2359 k-nokta, 170° resim açısına sahip, dik açılı TFT dokunmatik LCD, yaklaşık %100 çerçeve alanı ve manuel ekran parlaklığı kontrolü
İzleme
İzleme zoom işlevli tam çerçeve veya küçük resim (4, 9 veya 72 görüntü) izleme, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, parlak noktalar, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı, otomatik resim döndürme, görüntü derecelendirme ve IPTC bilgileri ekleme ve görüntüleme
USB
SuperSpeed USB (USB 3.0 Micro-B konektörü); yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanması önerilir
HDMI çıkışı
C tipi HDMI konektör
Ses girişi
Stereo mini pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı
Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Aksesuar bağlantısı
On pinli uzak terminal: Opsiyonel uzaktan kumandayı, WR-R10'u (WR-A10 adaptör gerekir) veya WR-1 kablosuz uzaktan kumandayı, GP-1/GP-1A GPS ünitesini veya NMEA0183 sürüm 2.01 ya da 3.01 ile uyumlu bir GPS cihazını (MC-35 GPS adaptör kablosu ve D-sub 9 pinli konektör gerekir) bağlamak için kullanılabilir
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları
IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği
Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK
NFC işlevi
NFC Forumu Tür 3 Etiket
Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri
Bluetooth Özelliği Sürüm 4.1
Desteklenen diller
Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca
Pil
Bir adet EN-EL15 şarj edilebilir Li-ion pil
Pil tutucu
Bir adet şarj edilebilir Nikon EN-EL18a veya EN-EL18 Li-ion pil içeren, opsiyonel MB-D17 çok yönlü pil paketi (ayrı satılır), bir adet şarj edilebilir Nikon EN-EL15 Li-ion pil veya sekiz adet AA alkalin, Ni-MH veya lityum pil. EN-EL18a veya EN-EL18 piller kullanılırken BL-5 pil yuvası kapağı gerekir.
AC adaptörü
EH-5b AC adaptörü; EP-5B güç konektörü gerekir (ikisi de ayrı satılır)
Tripod yuvası
1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD)
Yaklaşık 147 x 115 x 81 mm (5,8 x 4,6 x 3,2 inç)
Ağırlık
Yaklaşık 860 g (1 lb. 14,4 ons), pil ve XQD hafıza kartıyla ve gövde kapaksız, yaklaşık 760 g (1 lb. 10,9 ons) (yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi)
Çalışma ortamı - Sıcaklık
0°C ile 40°C arası (+32°F ile 104°F arası)
Çalışma ortamı - Nem
%85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar
BF-1B Gövde Kapağı, terminal kapaklı EN-EL15 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, MH-25a Pil Şarj Cihazı (bir AC duvar adaptörü veya satın alınan ülke ya da bölgeye göre tipi ve şekli değişiklik gösteren bir güç kablosuyla gelir), USB Kablosu Mandalı, HDMI Kablosu Mandalı, UC-E22 USB Kablosu, AN-DC17 Askı

 

VBA480AE

No customer reviews for the moment.

Menü
Kapat
Geri
Hesap
Kapat