Canon Eos 5D Mark IV Body DSLR

15.499,00 ₺
Vergi dahil
  • 30.4MP Full-Frame CMOS Sensör
  • DIGIC 6+ İşlemci
  • 3.2" 1.62m-Dot Dokunmatik LCD Ekran
  • DCI 4K Video 30 fps ve 8.8MP Still Grab
  • 61-Point Yüksek Hassasiyetli AF Noktası
Adet:

Review:
: 1483C025AA

Canon EOS 5D Mark IV

Ne çekerseniz çekin, benzersiz bir görüntü kalitesi ve baştan sona profesyonel bir performans alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mükemmelliğin Peşini Bırakmayın

Güzel tasarımlı ve baştan sona çok yönlü bir fotoğraf makinesi olan EOS 5D Mark IV, her koşulda performans sağlayabilecek şekilde geliştirilmiştir.

EOS 5D Mark IV, ışığın lensten geçtiği andan başlayarak; tüm nüansları, renkleri ve ayrıntıları yakalar. Sıra dışı netliğe sahip yeni sensör sayesinde, Canon bir kez daha incelikli ve ayrıntılı bir boyut sunuyor. Dünyanızı hiç görmediğiniz gibi görün.

Bir standart olarak hassasiyet özelliği

EOS 5D Mark IV, zorlu aydınlatma koşullarında bile anı yakalayan ve anı yaşanır yaşanmaz takip eden gelişmiş odaklama ve ölçüm özelliklerine sahiptir.

Performans için özel olarak geliştirildi

Efsanevi fotoğraf makineleri dayanıklı olacak şekilde geliştirilir. EOS 5D serisi, yeni nesil fotoğrafçılara üstün üretim kalitesi, performans ve hava şartlarına karşı üst düzey koruma1 özellikleri sunar. EOS 5D Mark IV, yüksek hızlı performans ve sağlamlık ile ilgili vaatlerini sürdürüyor.

Sinematik 4K'ya geçiş
İçinizdeki 4K film yapımcısını ortaya çıkarın ve yaratıcı portföyünüze 4K EOS Filmleri ekleyin.
Yüksek çözünürlük 4K filmler

İletişimde kalın
Ultra hızlı USB 3.0, WiFi ve NFC iş akışlarıyla bağlanın ve görüntülerinizi paylaşın.

EOS 5D Mark IV'ın profesyonel fotoğrafçıların ellerinde nasıl performans gösterdiğini keşfedin

Lensler ve Aksesuarlar

Canon lens ve aksesuarları sayesinde EOS 5D Mark IV'ınızı daha geniş bir görüntüleme dünyasına bağlayın.

Kutunun içeriği
Canon EOS 5D Mark IV
Battery Pack LP-E6N
Battery Charger LC-E6E
Eyecup Eg
Wide Strap
Interface Cable IFC-150U II
Cable Protector
EOS Digital Solution Disk

Ayrıntıları yakalayın.Her şeyi yakalayın
30,4 Megapiksel CMOS sensör, parlak vurgulu ve koyu gölgeli alanlarda bile ayrıntılarla dolu ve düşük gürültü seviyesine sahip görüntüler sunar. Daha yüksek çözünürlük sayesinde hiçbir ayrıntıyı kaçırmaz ve mükemmel çekim için resminizi özgürce kesebilir ve kaliteyi koruyabilirsiniz.


Geri dönüp rötuşlayın
EOS 5D Mark IV'ın 30 milyon pikselinin her biri, birlikte veya ayrı olarak kullanılabilen iki fotodiyottan oluşur. Bu teknoloji sayesinde aralarında çok küçük fark olan iki bakış açısından çekilen bir çift görüntü içeren Dual Pixel RAW (DPRAW) dosyalar oluşturulabilir. DPRAW dosyalarını Digital Photo Professional yazılımını kullanarak işleyen fotoğrafçılar hedeflenen alanda netliği korumak için görüntü üzerinde ayarlamalar yapabilir.

 

ORIJINAL GORUNTUDE MIKRO AYARLAMA ILE
Düşük ışıkta olağanüstü çekim
Düşük ışık performansı, büyük ölçüde azaltılmış dijital gürültü seviyesi ve maksimum ISO 32.000 hassasiyet (ISO 102.400'e genişletilebilir) ile her bir ISO ayarında iyileştirilir. Zayıf ışıkta çekim yaparken bile mükemmel görüntü kalitesi elde edeceğinizden emin olun.

Yepyeni bir düzeyde görüntü işleme
Dahili Lens Sapma Düzeltmesi; kırınım, bozulma ve kromatik sapma gibi faktörleri telafi ederek lens performansını artırır ve olağanüstü görünümde bir görüntü oluşturur.

Dijital Lens Optimizasyonu
Dijital Lens Optimizasyonu, fotoğraf makinesinin optik düşük geçiş filtresinin efekti dahil olmak üzere daha optik fenomenlerle başa çıkarak ekstra düzeltme sunar. Sonuç olarak optimize edilmiş bir performans ve muhteşem görüntü kalitesi elde edilir.

AÇIK KAPALI Netlik, kontrast ve renk
5D Mark IV, yapay ışıkta farklı yaklaşımlar sunan çeşitli Otomatik Beyaz Dengesi (AWB) ayarları içerir. "Ortam Önceliği" özelliği, sahnenin atmosferinin bir kısmını korumak için yapay ışık kaynaklarındaki sıcak renk tonlarının bazılarını korumayı hedefler. "Beyaz Önceliği" özelliği ise tungsten ışıktaki sıcak renklerin çoğunu ortadan kaldırarak mümkün olduğunda renk bakımından nötr görüntüler sunmaya çalışır.

AWB BEYAZ ONCELIGI AWB ORTAM ONCELIGI
Her ayrıntı dikkatle yakalanıyor
5D Mark IV'a dahil edilen "İnce Ayrıntılı" Resim Stili, fotoğraf makinesinin 30,4 Megapiksel sensörüyle yakalanan ayrıntı miktarını en üst seviyeye çıkarır. Bu ayar, tonlama geçişine öncelik verir ve hassas ayrıntıları vurgular.
İnce Ayrıntılı Resim Stili, Adobe Photoshop ve Canon DPP yazılımında bulunan Bulanıklık Maskesi filtresindekine benzer üç adet ayarlanabilir netleştirme parametresine sahiptir.

Göz açıp kapayıncaya kadar
En değişken nesneleri bile takip edebilen 61 noktalı geniş AF sistemiyle odağınızı kaybetmeyin. EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesindeki 61 AF noktası1 geniş bir kullanım alanına yayılmıştır: Merkez alanda yüzde 8; çevresel alanda ise yüzde 24 oranında daha fazla dikey genişleme özelliği, kompozisyon sırasında nesneleri yerleştirme konusunda daha fazla özgürlük sunar.

Düşük ışıkta bile hızlı sürekli odaklama
EOS 5D Mark IV, son derece hassas AF sensörü sayesinde EV-32 kadar düşük ışık düzeylerinde bile mükemmel odaklama performansı sunar. Hatta bu, Dual Pixel CMOS AF ile Canlı İzleme modunda çekim yaparken EV-43 düzeylerine kadar çıkabilir.

Uzun lenslerde bile üstün AF hassasiyeti
Spor veya vahşi yaşam fotoğrafçısıysanız nesnelerinize yaklaşmak için sık sık uzatıcılarla birlikte süper telefoto lensler kullanmak zorunda kalırsınız. f/81 ayarında 21 çapraz AF tipi noktayla maksimum 61 nokta özelliği sayesinde yüksek hassasiyetle odaklama artık son derece kolaydır.

150.000 piksel ölçüm sensörü
EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinde bulunan özel 150.000 piksel RGB+IR ölçüm sensörü, son derece hassas pozlama ölçümü gerçekleştirir. Bu sensör aynı zamanda fotoğraf makinesinin AF sistemiyle birlikte çalışarak renkli nesnelerin algılanmasına ve takip edilmesine ve yüz tanıma işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

Nesnelerinizi çok daha hassas bir şekilde takip edin
EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinde bulunan EOS iTR AF sistemi, nesne takip performansını önemli ölçüde iyileştirir. Bir yüzü veya farklı bir nesneyi odaklarken veya takip ederken takibi farklı modlarla ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin.

Odaklama performansını nesnenize uygun şekilde seçin
Canon'un AI Servo AF III özelliği, aniden hareket eden nesnelerin bulunduğu sahnelerde takip hassasiyetini artıran bir AF algoritması sunar.
Özelleştirilebilir altı AF Örnek olay incelemesi ayarı, nesneniz için Takip Hassasiyeti, Hızlı/Yavaş takip ve AF Noktasını Otomatik Olarak Değiştirme gibi en uygun seçeneği belirlemenize yardımcı olur.

Her türlü yapay ışık kaynağı altında anı yakalayın
EOS 5D Mark IV, ışık kaynağının titreşim frekansını algılar ve titreme efektini azaltmak için görüntü yakalama zamanlarını en yüksek parlaklık anlarıyla uyumlu hale getirir. Bu işlev 100 Hz ve 120 Hz titreşim frekansıyla çalışır ve titreyen ışığın hatalı algılanmasını önlemek için gelişmiş bir algoritmaya sahiptir.

AF Nokta Seçimi
EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinin arkasında bulunan yeni AF alan seçim düğmesini kullanarak otomatik odaklama noktalarını gözünüzü fotoğraf makinesinden ayırmadan kolayca değiştirebilirsiniz.

Dipnotlar
1 Odaklama noktaları, çapraz tip odaklama noktaları ve ikili çapraz tip AF noktalarının sayısı kullanılan lense göre farklılık gösterir

2 f/2,8, 23°C/73°F, ISO 100 değerleri karşılandığında, tek bir merkezi AF noktasından odaklamada EV-3

3 23°C/73°F, ISO 100, One-Shot AF değerleri karşılandığında EV-4

Daha hızlı performans sunan işlemci
EOS 5D Mark IV'ın temelinde yatan şey, raw sensör verilerinin yüksek kaliteli, zengin ayrıntılara, doğru renklere ve cilt tonlarına sahip, düşük gürültülü görüntü dosyalarına dönüştürülmesi dahil fotoğraf makinesinin her hareketini kontrol eden hızlı DIGIC 6+ işlemcidir.

Her anı kare kare yakalayın
Performans sunması için baştan sonra özel olarak geliştirilen EOS 5D Mark IV, 7 fps'de1 tam AF ve otomatik pozlama ile tek seferde2 en fazla 21 RAW görüntü veya sınırsız JPEG görüntü yakalayarak kesintisiz çekim yapabilir. Bir sonraki kare için her zaman hazırsınız. Canlı Kontrol modunda AF takip özelliği ile 4,3 fps'de kesintisiz çekim yapmak mümkündür. Bir sonraki kare için her zaman hazırsınız.

Net ve hassas
LCD dokunmatik ekran
Yüksek çözünürlüklü 3,2 inç LCD ekran ve sezgisel dokunmatik ekran kontrolleri, EOS 5D Mark IV ile çekim yapmayı bir zevk haline getirir. Menü komutlarını seçmek için dokunun ve görüntüleri incelerken ileri ve geri kaydırın. Dört renk tonu seçeneği ekranı gündüz veya gece fark etmeksizin dilediğiniz zaman net bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Sessizce çekim yapın,dikkat çekmeyin
EOS 5D Mark IV'da sessiz çekim modunu seçerek enstantane gürültüsünü minimum düzeyde tutun. Özel bastırma özelliği, fotoğraf makinesinin en sakin ortamlarda bile sessizce çalışmasını sağlar.

Yansıtma Titreşimi Kontrol Sistemi
Fotoğraf makinesinin titremesi veya ayna yansıması titreşimi bulanıklığa neden olabilir. Bu nedenle Canon, bu bulanıklığı en aza indirmek, gürültü düzeyleri bastırılmış net görüntüler sunmak ve dikkat çekmeden çekim yapmak için bir Yansıtma Titreşimi Kontrol Sistemi geliştirdi.

Tam netlikte görüntüleyin, kompozisyon oluşturun ve çekim yapın
Çift eksenli elektronik seviyeleme gibi çekim bilgileri sunan Akıllı Vizör II, lensten sahneyi yaklaşık yüzde 100 görüş açısıyla daha net ve daha parlak bir şekilde görmenizi sağlar. Kompozisyonu daha kolay ve doğru şekilde düzenlemek üzere dikkatlice ayarlanan çekim bilgileri sayesinde ekran, fotoğrafçının ihtiyaçlarını uygun olacak şekilde özelleştirilebilir.

Özel Hızlı Kontrol Ekranı
Her fotoğrafçı benzersizdir ve her fotoğrafçının çalışma şekli farklıdır. Bu nedenle Canon mühendisleri, fotoğraf makinesinin Özel Hızlı Kontrol ekranında simgelerin türünü, boyutunu ve konumunu hızlı ve kolay biçimde değiştirerek sık kullanılan ayarları rahatça bulabilmenizi sağladı.

Sağlamlık ve güvenilirlik
EOS 5D Mark IV'da bulunan üstün hava şartları dayanıklılığı3 ve magnezyum alaşımlı yapı, koşullar kötüleştiğinde bile güven içinde çekim yapmaya devam etmenizi sağlar. EOS 5D Mark III'ten daha hafif olan EOS 5D Mark IV, güvenilir bir çekim performansı ve uzun süre kullanım düşünülerek tasarlandı.

Çekim becerilerinizi geliştirin
EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesine ek kullanım avantajları kazandıran ve pil kapasitesini iki katına çıkaran Battery Grip BG-E20, daha uzun süre çekim yapmanızı ve odaklama ve ölçüm için dikey kontroller sayesinde fotoğraf çektiğiniz anı tam olarak kontrol edebilmenizi sağlar.

Dipnotlar
1 1/500 sn veya daha yüksek enstantane hızı, maksimum diyafram (lense bağlı olarak), tam olarak şarj edilmiş Pil Paketi LP-E6N ile 23°C/73°F sıcaklıkta. Titreme önleme, Dual Pixel RAW ve Dijital Lens Optimizasyonu gibi özelliklerden herhangi biri etkinken hız düşer

2 f/2,8, 23°C/73°F, ISO 100 değerleri karşılandığında, tek bir merkezi AF noktasından odaklamada EV-3

3. Toz ve su geçirmezlik performansı elde etmek için bölme kapakları, terminal kapakları ve diğer açılabilir parçaların doğru şekilde kapatılması gerekir. Ancak, bu tedbirler toz ve su damlacıklarının tamamının fotoğraf makinesinin içine girmesini tam olarak engellemez.Kristal berraklığında netlik
Her sahnenize ayrıntı ve ekstra incelik katmak için film anlarınızı EOS 5D Mark IV'ın olağanüstü sensörünün gücüyle kaydedin. Yüksek çözünürlüklü 4K1 ve 60p yavaş çekim dahil Full HD kare hızlarında kayıt seçenekleri, DSLR film yapımcılığını daha üst bir düzeye taşıyor.

Yüksek kare hızı
Daha yüksek kare hızları, fotoğraflarınıza bakan kişileri anın içine çekmek için yeni ve heyecan verici fırsatlar yaratır. Muhteşem 120 fps HD video özelliği en hızlı nesneleri bile olağanüstü ayrıntıyla yakalar.

HDR Filmin tüm ayrıntılarını koruyun
HDR film modu, normal ve düşük pozlamalı kareler arasında geçiş yaparak bir sahnenin en parlak kısımlarını sıkıştırabilir ve daha fazla vurgu ayrıntısını koruyabilir. Bu sayede geniş dinamik aralıklı filmler elde edersiniz.

Tempoyu düşürün, sıra dışı olanı kaydedin
EOS 5D Mark IV'ın üzerindeki zamanlayıcıyla çekim işlevleri, olayların olağanüstü netlikteki zaman atlamalı kaydına imkan tanır. Farklılığı olan dinamik bir film için Full HD bir film için yaklaşık 2 dakikalık oynatma süresiyle 3600 adede varan fotoğraf karesi yakalayın.

Dipnotlar
1. 4K 30p kayıt için gerekli minimum kart yazma hızı: CF – 100 MB/sn, SD – 65 MB/sn

Sorunsuz entegrasyon
EOS 5D Mark IV'nin dahili Wi-Fi ve NFC'sini kullanarak akıllı telefonunuza, tabletinize veya dizüstü bilgisayarınıza ya da doğrudan seçili fotoğraf paylaşım hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Görüntüleri müşterilere göndermek ve sosyal medya platformlarında paylaşmak için idealdir. FTP/FTPS desteği, Wi-Fi bulunan mekanlarda çekim yapanlar için daha fazla güvenlik gerektiğinde mükemmel bir seçenektir.

Uzaktan bağlanın ve çekim yapın
EOS 5D Mark IV, Canon Camera Connect uygulaması (iOS veya Android) bulunan bir akıllı cihazdan kablosuz olarak kontrol edilebilir. Ulaşılması güç çekim noktalarında yeni bir bakış açısı elde edin ve film projesinde çalışan odaklayıcılar için ideal olan Dokunmatik Netleme gibi özellikleri uzaktan kontrol edin.

Kırpın ve yeniden boyutlandırın
EOS 5D Mark IV'daki oynatma sırasında kırpma ve yeniden boyutlandırma işlevi kullanıcılara çekim sonrasında kompozisyon üzerinde tekrar çalışabilme ve dahili Wi-Fi üzerinden anında paylaşım için görüntüleri kolayca yeniden boyutlandırabilme imkanı sunar. Aynı EOS-1D X Mark II'de olduğu gibi, fotoğrafçılar görüntüleri yayınlanmasını istedikleri şekilde kırpabilir, editörlere ve görüntü masalarına hızlıca gönderebilirler.

Wi-Fi erişiminizi genişletin
WFT-E7 birimi, fotoğrafçılara görüntüleri daha uzak mesafelerdeki fotoğraf makinelerinden bilgisayarlara kablosuz aktarma olanağı sunarak fotoğraf makinenizin kablosuz esnekliğini genişletir ve geliştirilmiş uzaktan yakalama ile media server işlevi özellikleri sunar.

Verilerinizi asla unutmayın
Foto muhabirler önemli yazılı bilgiler de dahil her detayı yakalamak zorundadır. EOS 5D Mark IV'ınıza kişisel bilgilerin yer aldığı meta veri şablonlarını ve çekim ayrıntılarını yükleyin. Bu bilgiler, çekilen her bir görüntünün IPTC meta veri alanlarında gömülü olarak yer alır.

Hızlı ve güvenilirveri aktarımı
USB 3.0 bağlantısı, PC'ye ve Mac bilgisayarlara hızlı dosya aktarımı yapılmasına olanak tanır. Stüdyo ortamlarında bağlı çekim yapmak için idealdir.

Esnek kayıt seçenekleri
EOS 5D Mark IV saniyede 167 MB yazma hızı olan hızlı UDMA 7 kartlarıyla çalışan SD ve CF kart yuvalarına sahiptir.

Fotoğraf Makinesi Tipi: DSLR
Model: Canon 5D Mark III
Megapiksel: 20-25MP
Sensör Boyutu: Full Frame Sensör
Maksimum Çözünürlük: 5760 x 3840
Diğer Çözünürlükler: 3840 x 2560, 2880 x 1920
Sensör Çözünürlüğü: 22 Megapiksel
Sensör Boyutu: Full Frame (36 x 24 mm)
Sensor Tipi: CMOS
İşlemci: DiGic 5+
ISO: Otomatik, 100 - 25600 ( 102400 )
Beyaz Ayarı Şablonları: 6
Görüntü Sabitleyici: Yok
Sıkıştırılmamış Format: RAW
JPEG Kalite Ayarları: İyi, Normal, Otomatik Netleme, Kontrast, Faz, Çoklu Alan, Orta Nokta, Tek, Devamlı Yüz Tanıma, Canlı Ön İzleme
Dijital Zoom: Yok
Manual Netleme: Var
Otomatik Netleme Noktası: 61 Adet
Lens: Bayonet Canon EF
Fokal Çarpan: 1×
Dönebilir LCD: Hayır
Ekran Boyutu: 3.2"
Ekran Çözünürlüğü: 1,040,000 Nokta
Dokunmatik Ekran: Var
Ekran Tipi: Clear View II TFT LCD Monitor
Canlı Ön İzleme: Var
Vizör Tipi: Optik (pentaprism)
Vizör Görüş Alanı: 100%
Vizör Büyütmesi: 0.71×
Minimum Enstantane Hızı: 30 sn
Maksimum Enstantane Hızı: 1/8000 sn
Akıllı Modlar: Var
Dahili Flaş: Yok
Flaş Etkin Aralığı: Harici Flaş Takılabilir (Hot-Shoe)
Flaş modları: Saniyedeki Çekim Sayısı 6.0 fps
Otomatik Zamanlama: Var (2, veya 10 sn)
Ölçüm Modları: Çoklu Alan, Orta Ağırlıklı, Tekli Nokta, Kısmi
Video Çözünürlüğü: 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 424 (30, 25 fps)
Format: H.264
Mikrofon: Mono
Hoparlör: Mono
Depolama: Compact Flash Type I/SD/SDHC/SDXC
USB: USB 2.0 (480 Mbit/sn)
HDMI: Var (mini-HDMI)
Kablosuz Bağlantı: Harici ek
Kablosuz Kontrol: Var (N3 (kablo ile), LC5/ RC6 (kablosuz))
Pil Tipi: LP-E6 lithium-ion batarya & şarj aleti
Bir Pille Çekim Sayısı: 1000
Ağırlık: 950 gr
Boyutlar: 152 x 116 x 76 mm
Timelapse: Var
GPS: Harici ek (GP-E2)

 

1483C025AA

No customer reviews for the moment.

Menü
Kapat
Geri
Hesap
Kapat